Cercador d'ofertes
Entrada
Sortida
Cercador d'ofertes
Andorra
(3 destinacions)
Grandvalira
Vallnord Pal-Arinsal
Ordino-Arcalís
Espanya
(13 destinacions)
Boí Taüll
Formigal
Port Ainé
Veure totes les estacions
França
(33 destinacions)
Les 2 Alpes
Alpe d'Huez
Tignes
Veure totes les estacions
Itàlia
(5 destinacions)
Dolomiti Superski
Pontedilegno - Tonale (Adamello Ski)
Vialattea (Sestriere - Sauze d'Oulx)
Veure totes les estacions
Suïssa
(9 destinacions)
Zermatt International
Jungfrau Ski Region
Arosa Lenzerheide
Veure totes les estacions
Àustria
(8 destinacions)
Innsbruck
Stubai
Ski Arlberg - St. Anton
Veure totes les estacions
Totes les estacions d'esquí
Andorra
(1 destí)
Hotels a Andorra
Espanya
(2 destinacions)
Hotels al Pirineu
Hotels a Sierra Nevada
França
(2 destinacions)
Hotels al Pirineu Frances
Hotels als Alps Francesos
Itàlia
(1 destí)
Hotels als Alps Italians
Portugal
(1 destí)
Hotels a Serra da Estrela
Suïssa
(1 destí)
Hotels als Alps Suïssos
Àustria
(1 destí)
Hotels als Alps Austríacs
Tots els hotels

Països

Andorra (3 destinacions)
Espanya (13 destinacions)
França (33 destinacions)
Itàlia (5 destinacions)
Suïssa (9 destinacions)
Àustria (8 destinacions)
Totes les estacions d'esquí
Andorra Totes les estacions de la zona
Grandvalira
215 Kms esquiables
Vallnord Pal-Arinsal
63 Kms esquiables
Ordino-Arcalís
30 Kms esquiables
Pirineu Català
Boí Taüll
45 Kms esquiables
Port Ainé
27 Kms esquiables
Espot Esquí
25 Kms esquiables
Alp 2500 (La Molina + Masella) Domini
145 Kms esquiables
La Molina
71 Kms esquiables
Masella
74 Kms esquiables
Vall de Núria
8 Kms esquiables
Pirineu Aragonès
Formigal
143 Kms esquiables
Cerler
81 Kms esquiables
Panticosa
39 Kms esquiables
Astún i Candanchú Domini
101 Kms esquiables
Altres Estacions
Valdelinares
17 Kms esquiables
Javalambre
15 Kms esquiables
Alps Francesos Nord
Les 2 Alpes
220 Kms esquiables
Alpe d'Huez
250 Kms esquiables
Tignes
300 Kms esquiables
Val d'Isère
300 Kms esquiables
Les 3 Vallées Domini
600 Kms esquiables
Val Thorens + Orelle
140 Kms esquiables
Méribel - Brides Les Bains
90 Kms esquiables
Méribel-Mottaret
60 Kms esquiables
Courchevel
150 Kms esquiables
Les Menuires-St Martin de Belleville
160 Kms esquiables
Paradiski Domini
425 Kms esquiables
la Plagne
225 Kms esquiables
Les Arcs
200 Kms esquiables
Les Portes du Soleil Domini
580 Kms esquiables
Avoriaz
75 Kms esquiables
Chamonix Montblanc Unlimited Domini
494 Kms esquiables
Chamonix Le Pass
120 Kms esquiables
Megève / Saint-Gervais
185 Kms esquiables
Les Sybelles
275 Kms esquiables
Valmorel Grand Domaine
165 Kms esquiables
Le Grand Massif
265 Kms esquiables
Alps Francesos Sud
Serre Chevalier
250 Kms esquiables
Vars
185 Kms esquiables
Isola 2000 + Auron Domini
255 Kms esquiables
Pra Loup
180 Kms esquiables
Pirineu Francès
Font-Romeu Pyrénées 2000
43 Kms esquiables
Saint-Lary
100 Kms esquiables
Formigueres
25 Kms esquiables
Les Angles
55 Kms esquiables
Cambre d'Aze
24 Kms esquiables
Porté-Puymorens
50 Kms esquiables
AX 3 Domaines
80 Kms esquiables
Peyragudes
60 Kms esquiables
Alps Italians
Dolomiti Superski Domini
1278 Kms esquiables
Pontedilegno - Tonale (Adamello Ski)
100 Kms esquiables
Vialattea (Sestriere - Sauze d'Oulx)
400 Kms esquiables
Cervinia
322 Kms esquiables
Bormio Ski
50 Kms esquiables
Alps Suïssos
Zermatt International
322 Kms esquiables
Jungfrau Ski Region Domini
103 Kms esquiables
Arosa Lenzerheide
225 Kms esquiables
Davos Klosters Mountains Domini
213 Kms esquiables
Engelberg - Titlis
70 Kms esquiables
Aletsch Arena
104 Kms esquiables
Crans-Montana
140 Kms esquiables
Ski Arena Andermatt Sedrun
70 Kms esquiables
Verbier
195 Kms esquiables
Alps Austríacs
Innsbruck Domini
333 Kms esquiables
Stubai
65 Kms esquiables
Ski Arlberg - St. Anton
299 Kms esquiables
Ischgl
239 Kms esquiables
Kitzbühel
188 Kms esquiables
Ötztal Domini
272 Kms esquiables
Obertauern
100 Kms esquiables
Zell am See - Kaprun
62 Kms esquiables
Totes les estacions d'esquí
Andorra
Grandvalira
215 Kms esquiables
Vallnord Pal-Arinsal
63 Kms esquiables
Ordino-Arcalís
30 Kms esquiables
Pirineu Català
Boí Taüll
45 Kms esquiables
Port Ainé
27 Kms esquiables
Espot Esquí
25 Kms esquiables
Alp 2500 (La Molina + Masella) Domini
145 Kms esquiables
La Molina
71 Kms esquiables
Masella
74 Kms esquiables
Vall de Núria
8 Kms esquiables
Pirineu Aragonès
Formigal
143 Kms esquiables
Cerler
81 Kms esquiables
Panticosa
39 Kms esquiables
Astún i Candanchú Domini
101 Kms esquiables
Altres Estacions
Valdelinares
17 Kms esquiables
Javalambre
15 Kms esquiables
Alps Francesos Nord
Les 2 Alpes
220 Kms esquiables
Alpe d'Huez
250 Kms esquiables
Tignes
300 Kms esquiables
Val d'Isère
300 Kms esquiables
Les 3 Vallées Domini
600 Kms esquiables
Val Thorens + Orelle
140 Kms esquiables
Méribel - Brides Les Bains
90 Kms esquiables
Méribel-Mottaret
60 Kms esquiables
Courchevel
150 Kms esquiables
Les Menuires-St Martin de Belleville
160 Kms esquiables
Paradiski Domini
425 Kms esquiables
la Plagne
225 Kms esquiables
Les Arcs
200 Kms esquiables
Les Portes du Soleil Domini
580 Kms esquiables
Avoriaz
75 Kms esquiables
Chamonix Montblanc Unlimited Domini
494 Kms esquiables
Chamonix Le Pass
120 Kms esquiables
Megève / Saint-Gervais
185 Kms esquiables
Les Sybelles
275 Kms esquiables
Valmorel Grand Domaine
165 Kms esquiables
Le Grand Massif
265 Kms esquiables
Alps Francesos Sud
Serre Chevalier
250 Kms esquiables
Vars
185 Kms esquiables
Isola 2000 + Auron Domini
255 Kms esquiables
Pra Loup
180 Kms esquiables
Pirineu Francès
Font-Romeu Pyrénées 2000
43 Kms esquiables
Saint-Lary
100 Kms esquiables
Formigueres
25 Kms esquiables
Les Angles
55 Kms esquiables
Cambre d'Aze
24 Kms esquiables
Porté-Puymorens
50 Kms esquiables
AX 3 Domaines
80 Kms esquiables
Peyragudes
60 Kms esquiables
Alps Italians
Dolomiti Superski Domini
1278 Kms esquiables
Pontedilegno - Tonale (Adamello Ski)
100 Kms esquiables
Vialattea (Sestriere - Sauze d'Oulx)
400 Kms esquiables
Cervinia
322 Kms esquiables
Bormio Ski
50 Kms esquiables
Alps Suïssos
Zermatt International
322 Kms esquiables
Jungfrau Ski Region Domini
103 Kms esquiables
Arosa Lenzerheide
225 Kms esquiables
Davos Klosters Mountains Domini
213 Kms esquiables
Engelberg - Titlis
70 Kms esquiables
Aletsch Arena
104 Kms esquiables
Crans-Montana
140 Kms esquiables
Ski Arena Andermatt Sedrun
70 Kms esquiables
Verbier
195 Kms esquiables
Alps Austríacs
Innsbruck Domini
333 Kms esquiables
Stubai
65 Kms esquiables
Ski Arlberg - St. Anton
299 Kms esquiables
Ischgl
239 Kms esquiables
Kitzbühel
188 Kms esquiables
Ötztal Domini
272 Kms esquiables
Obertauern
100 Kms esquiables
Zell am See - Kaprun
62 Kms esquiables

Països

Andorra (1 destí)
Espanya (2 destinacions)
França (2 destinacions)
Itàlia (1 destí)
Portugal (1 destí)
Suïssa (1 destí)
Àustria (1 destí)
Tots els hotels
Hotels a Andorra
Hotels al Pirineu
Hotels a Sierra Nevada
Hotels al Pirineu Frances
Hotels als Alps Francesos
Hotels als Alps Italians
Hotels a Serra da Estrela
Hotels als Alps Suïssos
Hotels als Alps Austríacs
Tots els hotels
Hotels a Andorra
Hotels al Pirineu
Hotels a Sierra Nevada
Hotels al Pirineu Frances
Hotels als Alps Francesos
Hotels als Alps Italians
Hotels a Serra da Estrela
Hotels als Alps Suïssos
Hotels als Alps Austríacs
!Vaja! No hem trobat resultats que coincideixin amb la teva cerca. Intenteu modificar la destinació.
Vaja! Sembla que el nostre cercador ha perdut el nord. Quan trobi la seva brúixola torna.
On vols esquiar?

Les estacions d´esquí del Pirineu francès reben més esquiadors que mai

Publicada: 7 de gen. 2025
Compartir

Amb alguna excepció a algun petit centre hivernal, totes les href="http://Con alguna excepción en algún pequeño centro invernal, todas las estaciones de esquí del Pirineo francés cierran la campaña de Navidad con una gran afluencia de esquiadores. En muchos casos son números de récord. Y eso que se pensaba que las temporadas posteriores al COVID eran imposibles de superar. Pero la fuerte inversión que se ha hecho desde entonces en las estaciones de esquí tanto para renovar remontes como especialmente crear nuevos alojamientos, están dando sus frutos bastante mejor de los esperado. Así se puede reflejar de un primer balance de cierre de la campaña de navidad, donde por ejemplo las estaciones de esquí del Grupo N'PY han generado un volumen de negocio un 28,79% superior al de la temporada pasada. Si nos vamos más atrás y se hace la media de los últimos seis inviernos entonces este porcentaje escala hasta 32,06% (sin tener en cuenta la de 2020-2021 cerrada por el COVID). Segons dades facilitades per N'PY, les vuit estacions d'esquí que controla directament (Peyragudes, Piau-Engaly, Grand Tourmalet, Pic du Midi, Luz Ardiden, Cauterets, Gourette i La Pierre Saint Martin) van registrar en conjunt un " target= "_blank">estacions d'esquí del Pirineu francès tanquen la campanya de Nadal amb una gran afluència d'esquiadors. números de rècord . I això que es pensava que les temporades posteriors al COVID eren impossibles de superar.

 

Però la forta inversió que s'ha fet des de llavors a les estacions d'esquí, tant per renovar remuntadors com especialment crear nous allotjaments , estan donant els seus fruits força millor dels esperats.

 

Així es pot reflectir un primer balanç de tancament de la campanya de Nadal, on per exemple, les estacions d'esquí del Grup N'PY han generat un volum de negoci un 28,79% superior al de la temporada passada.Si marxem més enrere i es fa la mitjana dels últims sis hiverns, llavors aquest percentatge escala fins a 32,06% (sense tenir en compte la de 2020-2021 tancada pel COVID).

 

Segons dades facilitades per N'PY, les vuit estacions d'esquí que controla directament (Peyragudes, Piau-Engaly, Grand Tourmalet, Pic du Midi, Luz Ardiden, Cauterets, Gourette i La Pierre Saint Martin) van registrar un

 

"rècord d'assistència amb 381.794 dies d'esquí venuts entre el dissabte 21 de desembre del 2024 i el divendres 3 de gener del 2025”.

 

Aquestes xifres són tan superiors a les dues temporades posteriors al COVID (de les millors que s'havien registrat fins ara) que en el que portem de campanya d'hivern, a N'PY ja s'ha arribat gairebé a l'equivalent a tot l'hivern 2019 -2020 (que es va haver de tancar abans per la crisi de la pandèmia). Posant-ho en números, des que s'obrissin les pistes a mitjans del mes de desembre al 3 de gener ja s'han venut 438.604 dies d'esquí.

 

Una xifra que s?espera es vegi àmpliament superada amb les gairebé cinc setmanes de vacances escolars que vindran entre el mes de febrer i els primers dies de març. Un moment de l?any que les famílies aprofiten per passar uns dies junts gaudint de la neu.

 

A Altiservice també estan contents. La segona empresa per volum de negoci del Pirineu francès controla les pistes i remuntadors de Font-Romeu Pyrénées 2000 , on ja van anunciar números rècord fa uns dies; i Saint-Lary , estació d'esquí el director del qual, Akim Boufaid, es mostrava eufòric gràcies a generar un volum de negoci un 33% superior a la de l'any passat.Fins ara, la seva temporada de referència era la de 2021-2022.

 

La part negativa és que se'ls ha presentat tants esquiadors i snowboarders que algunes botigues van acabar esgotant existències i s'han generat més cues del que és habitual en alguns serveis. Lary han arribat fins a 12.000 persones .

 

Sense Reis Mags a França, on aquesta epifania no se celebra i els escolars fan classes normalment, la campanya de Nadal en aquella part del Pirineu acostuma a durar poc més d'una setmana. algun pont i doblegar d'alguna manera aquest període.

 

Així, la primera setmana , la que va incloure Nadal, les reserves d'ocupació en allotjaments es va quedar en un 73,15% .

 

Per a la segona part d'aquestes vacances, les que corresponen a la setmana d'Any Nou, el percentatge puja al 91,62% . És a dir, gairebé un ple complet.

 

Són números que sens dubte reflecteixen les grans ganes que hi ha per pujar a pistes i la bona salut del turisme de neu i esquí . I per si aquestes dades d'afluència no fossin suficients, N'PY informa que ha venut 100.000 targetes No Souci Pyrénées, “ un 9% superior a l'any passat” , amb accés a preus especials a 14 estacions tant de la seva xarxa com les tres de SAVASEM (Ax 3 Domaines, Guzet i Les Monts d'Olmes) com les de TRIO (Cambre D´Aze, Porté-Puymorens i Formiguères).

 

Tot i que el mes de gener hauria de ser de transició entre el Nadal i les vacances escolars del febrer, la realitat és que les reserves són altes i l'afluència promet. Per impulsar l'afluència, les estacions llancen ofertes. La targeta No Souci Pyrénées per exemple, fa descomptes del 40% als seus forfets des del dilluns 13 al divendres 17 de gener amb promocions incloses a l'allotjament.

 

Pirineus Francesos a vessar d'esquiadors

 

Ofertes d´esquí als Pirineus Francesos

24 anys d'experiència en viatges d'esquí
Més de 217.083 opinions en 7 idiomes
Els millors preus per esquiar a Europa
Opcions de reserva flexibles pels teus viatges
Amb tu 24 h tots els dies de l'any

Últimes notícies d'esquí